KURUMSAL
KURUMSAL
İTOSB MERKEZİ ATIKSU ARITMA TESİSİ Hizmete Girdi
Ä°TOSB MERKEZÄ° ATIKSU ARITMA TESÄ°SÄ° Hizmete Girdi

Organize Sanayi Bölgemiz sınırları içerisindeki firmaların atıksularını arıtmak amacıyla 2013 yılı itibariyle Merkezi Atıksu Arıtma Tesisi kurulum çalışmalarına başlanmış ve aynı yıl içinde devreye alınmıştır. Merkezi Atık su Arıtma Tesisimiz Fiziksel Arıtma, Biyolojik Arıtma, Kimyasal Arıtma ve Çamur Yoğunlaştırma ünitelerini bir arada bulundurmaktadır.

  • Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Recep Bilal HANCI; Tüm altyapı çalışmalarında da olduğu gibi planlama ve teknik bilgisiyle İTOSB’ un uzun vadeli gelişme hesapları yaparak, İTOSB Atıksu Arıtma Tesisini teknik olarak en yüksek kirlilikteki atık suları dahi arıtabilecek yeterlilikte tasarlamıştır.
  • 4.000 m3/gün atıksu arıtma kapasitesine sahip İTOSB Merkezi Atıksu Arıtma tesisi istenildiği zaman kapasite artışına uygun şekilde tasarlanmıştır. Tesisimizin kimyasal arıtma kapasitesi toplamda 40 m3/saat olup, oldukça yüksek kapasitedeki atık sularını hiç zorlanmadan arıtabilmektedir. Arıttığımız tüm atıksularımız arıtma tesisimizde kurduğumuz tam donanımlı çevre analiz laboratuvarında kontrol edilmekte, çıkan değerler arşivlenmektedir.
  • Yılda 1.000.000 m3 atıksu arıtan merkezi arıtma tesisimiz ile Yoğun yatırım hamleleri kadar, çevre dostu üretim faaliyetlerine de önem veren Organize Sanayi Bölgemiz Fiziksel-Kimyasal-Biyolojik tam arıtma tesisimizle hem çevrenin korunmasına katkı sağlamakta, hem de arıtılmış suyla 200.000 m2’lik yeşil alanı sulamaktadır.