DUYURULAR
DUYURULAR
Yabancı Uyruklu Çalışanlar hk.
Sayın Katılımcımız,
 
İşyerlerinde yabancı uyruklu çalışanların denetlenmesi konusunda İstanbul Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve ilgili diğer kamu teşebbüsleri tarafından yoğun denetimler yapılacağı tarafımıza bildirilmiştir.
İstanbul Valiliği resmi web sitesinde yayımlanan http://www.istanbul.gov.tr/duzensiz-gocle-mucadele-ile-ilgili-basin-aciklamasi basın açıklaması içeriğinde belirtildiği gibi yabancı uyruklu çalışanların kayıt durumuna azami özen gösterilmesi gereklidir.
Suriyeli göçmenler dahil olmak üzere işyerlerinizde kayıtlı olmayan yabacı uyruklu çalışanların tespit edilmesi halinde her bir çalışan için 8.821 TL’ye varan para cezaları uygulanmaktadır. https://www.ailevecalisma.gov.tr/uigm/genel-bilgiler/idari-para-cezalari/
T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesi içeriğinde konuyla ilgili tüm detayları inceleyebilirsiniz.
Yabancı uyruklu çalışanlarınızın yasal uygunluğu, çalıştırılması planlanan kişilerin çalışma izinleri, altyapıları ve ilgi duyan sanayicilerimiz için fayda sağlayacak teşvikler konusunda; 
T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve İstanbul İl Müdürlüğü, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İletişim Merkezi (alo:170), İstanbul Kızılay Toplum Merkezleri ve İŞKUR ile irtibat sağlayabilirsiniz. 
Ayrıca bu kapsamda Türk Kızılayı ve İŞKUR temsilcilerinin katılımı ile 07.08.2019 tarihi saat 14:00’da siz değerli katılımcılarımıza yönelik bilgilendirme toplantısı organize edilmiştir.
Toplantı sırasında yabancı uyruklu çalışanlara yönelik mesleki eğitimler ve istihdama katılma süreçlerindeki önemli konuları istişare etme imkanı bulabileceğiniz bu toplantıya katılım göstermeniz önem arz etmektedir. 
Toplantı yeri: İTOSB Bölge müdürlüğü binası giriş kat konferans salonu
Tarih / Saat: 07.08.2019 (Çarşamba) 14:00-15:30 arası