DUYURULAR
DUYURULAR
Sokağa Çıkma Kısıtlaması Hk.

Sayın Katılımcımız;

30.11.2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar ve İçişleri Bakanlığının 30.11.2020 tarihli ve 20076 sayılı genelgesi doğrultusunda;

İlimiz genelinde hafta sonları; Cuma günleri saat 21.00’de başlayacak, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olup İlk uygulama olarak 04.12.2020 Cuma günü saat 21.00’de başlayıp 07.12.2020 Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek, söz konusu uygulama yeni bir karar alınıncaya kadar devam edecektir.

Ayrıca Yeni bir karar alınıncaya kadar ülke genelinde hafta içerisinde yer alan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 21.00 - 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Sokağa çıkma kısıtlaması süresince üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla Ek’te belirtilen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulmuştur.

T.C. Tuzla Kaymakamlığı ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde muafiyet için herhangi bir kurumdan izin belgesi alınmasının söz konusu olmadığı bilgisi edinilmiştir.

Faaliyetlerinizin aksamaması ve çalışanlarınızın tesisinize gelişi sırasında problem yaşamamanız adına muafiyetlerinizi belgelendirmeniz gerekmektedir. Bu bağlamda personellerinizi sevk ettiğiniz servis veya şirket araçlarınızda şirketinizin faaliyet belgesi, vergi levhası, genelge çıktısı, SGK dökümü vb. evraklarınızın birer fotokopisini bulundurmanız önem arz etmektedir.

İlgili Genelge ve İl Hıfzısıhha Meclis Kararı için tıklayınız.

Bilgilerinize önemle rica ederiz.